دبير دين و زندگي
ديني
 
پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها درصدد باز کردن اسناد و مدارک سری واتیکان در خصوص عملکرد کلیسا در قبال یهودیان در زمان جنگ دوم جهانی است.
  ˈابراهام شورکاˈ مدیر سمینار خاخامی بوئنس آیرس به روزنامه انگلیسی ˈساندی تایمزˈ گفته است که پاپ فرانسیس قصد بازکردن اسناد و بایگانی های سری واتیکان برای روشن کردن عملکرد کلیسای کاتولیک در زمان پاپ ˈپیو دوازدهمˈ در جنگ دوم جهانی در قبال یهودیان را دارد.

وی گفت: باز کردن بایگانی های سری واتیکان مساله ای بسیار مهم و حساس است و پاپ می خواهد قبل مراسم تقدیس پاپ ˈپیو دوازدهمˈ، عملکرد و موضع وی در قبال یهودیان در زمان جنگ دوم جهانی بررسی کند.

انسا نوشت: بسیاری از منتقدین بر این عقیده اند که واتیکان در جنگ دوم جهانی به اندازه کافی در مقابل آلمان نازی ایستادگی نکرد و سکوت او منجر به کشته شدن بسیاری از یهودیان به دست نازی ها شد. گفتنی است که عکس پاپ پیو دوازدهم نیز در موزه هولوکاست در میان افراد بد نصب شده است.

پاپ فرانسیس قرار است روز 24 ما مه آینده (سوم خرداد) برای سفری سه روزه عازم اراضی اشغالی شود و در آنجا با نمایندگان تمام کلیسای های بیت المقدس از جمله پاتریارک بارتولومئو دیدار و در مراسم مذهبی شرکت کند.

فرانسیس چهارمین پاپ کلیسای کاتولیک محسوب می شود که به سرزمین های مقدس سفر می کند. پیش از وی پاپ پل ششم (1964)، ژان پل دوم (2000) و بندیکت شانزدهم (2009) به سرزمین های مقدس سفر کرده بودند.

ˈخورخه ماریو برگوگلیوˈ 76 ساله دویست و شصت و ششمین پاپ کلیسای کاتولیک است که پس از استعفای پاپ بندیکت شانزدهم از سوی شورای کاردینال ها در واتیکان روز 13 مارس 2013 انتخاب شد.

 

مفهوم و کیفیت صلوات

در آیه 56 سوره احزاب آمده است که «خدا و فرشتگان بر پیامبرش درود و صلوات می فرستند.» اکنون این پرسش مطرح می شود که مفهوم صلوات خدا و فرشتگان چیست و کیفیت صلوات بر پیامبر(صلوات الله علیه) چگونه است. براساس روایاتی که شیعه و سنی به طور گسترده، به نقل آن پرداخته اند، کیفیت صلوات بر آن حضرت به دست می آید. ابوحمزه ثمالی از کعب بن عجره حدیث می کند، آنگاه که آیه صلوات بر پیامبر نازل شد، گفتیم: یا رسول ا... ما می دانیم که چگونه بر شما سلام دهیم اما کیفیت صلوات بر شما چگونه است. حضرت فرمودند که بگویید: «اللهم صل علی محمد و علی آل محمد کما صلیت علی آل ابراهیم انک حمید مجید اللهم بارک علی محمد و علی آل محمد کما بارکت علی آل ابراهیم انک حمید مجید.»

بقیه در ادامه مطلب



ادامه مطلب ...
دو شنبه 30 دی 1392برچسب:صلوات, :: 17:2 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري
پیام رهبری به نشست انجمن های اسلامی دانشجویان دراروپا
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به چهل و هشتمین نشست سالیانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در روپا تاکید کردند: فرزندان ملّت ایران که در دانشگاههای مختلف جهان به کسب دانش مشغولند، همچون نهال ارزشمند ریشه در خاک کشور سرافراز خود دارند و ثمرات ارزشمندی را تقدیم میهن و ملّت خود خواهند کرد.
 بقیه در ادامه مطلب
 


ادامه مطلب ...
یک شنبه 29 دی 1392برچسب:خامنه ای , توکل, دانشجو, :: 20:49 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري
گفتاری از آیت الله جوادی آملی
همه انبیا سخن حق آورده‌‌اند. ولی کتب انبیای گذشته زیر هیمنه، سیطره و نفوذ قرآن کریم حفظ می‌‌‌شود و خداوند، قرآن را مهیمن بر کتب انبیای پیشین قرار داده است و این، ‌دلیل برتری پیامبر اسلام(ص) است.
 بقیه در ادامه مطلب
 


ادامه مطلب ...
یک شنبه 29 دی 1392برچسب:آیت الله جوادی آملی ، پیامبر(ص), :: 20:36 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري
رهبر انقلاب در خجسته سالروز ميلاد حضرت محمد مصطفي(ص) و حضرت امام صادق (ع)؛
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خجسته سالروز میلاد تاریخ سازِ نبی مکرم اسلام و ولادت پربرکت امام صادق (ع) در دیدار «جمعی از مسئولان کشور، میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی و گروههایی از مردم»، با دعوت از جهان اسلام برای برآورده ساختن انتظارات پیامبر خاتم، تاکید کردند: امروز مهمترین مساله ی دنیای اسلام، وحدت است و...
 بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
 
محمدحسین رجبی‌دوانی استاد تاریخ اسلام خرافات مشهور درباره میلاد پیامبر(ص) از جمله داستان «شق‌الصدر»، سرنگونی‌ بت‌های کعبه، خشک‌ شدن دریاچه ساوه و ماجرای انتخاب حضرت توسط دایه‌اش را نقد کرد.
محمدحسین رجبی‌دوانی استاد تاریخ اسلام به مناسبت فرا رسیدن هفدهم ربیع‌الاول و سالروز میلاد پیامبر اعظم(ص)، ضمن تبریک این ایام در گفت‌وگو با خبرنگار آئین و اندیشه فارس برخی خرافات منتسب به این ایام را برشمرد:

* خشک‌شدن دریاچه ساوه صحت ندارد
بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
 
آیت الله مظاهری در درس اخلاق خود گفت: بر اساس روایات فراوان و نیز طبق تصریح زیارت جامعه که بهترین و صحیح ترینِ زیارات است، واسطه فیض عالم، امام زمان(عج) هستند. گرچه همه چهارده معصوم(ع) واسطه فیض‌اند، اما در زمان ما، واسطه فیض عالم، امام زمان(عج) هستند.
آیت الله مظاهری در تبیین امامت امام زمان(عج) به نقل داستانی پرداخته است که در پی می آید:
 
یکی از علمای بزرگ، در زمان قدیم در تخت فولاد خدمت امام زمان«ارواحنا‌فداه» رسیده بود و از آن حضرت درخواست «علم اکسیر»کرده بود.
 
در حالی که یاد گرفتن علوم غریبه حرام است و گفت و شنود و تعلیم و تعلّمش نیز حرام است. آن حضرت به او فرموده بودند: علوم غریبه به تو چه ربطی دارد؟ من به جای آن ختمی به تو یاد می‌دهم که بهتر از اکسیر است. بعد فرموده بودند: به پنج تن و امام زمان«ارواحنا‌فداه»توسّل پیدا کن و در توسّل‌هایت بگو: «یا محمّد یا علی یا فاطمه یا حسن یا حسین، ‌یا صاحب الزمان ادرکنی و لا تهلکنی».
 
آن عالم نقل می‌کند: وقتی حضرت فرمودند:«ادرکنی»، به ذهنم خطور کرد که باید بفرمایند:«ادرکونی»، یعنی برای درخواست کمک از پنج نور مقدّس، باید فعل جمع به کار ببریم، پس چرا ایشان فعل مفرد به کار برده و می‌فرمایند: «ادرکنی و لاتهلکنی»؟! وقتی چنین تصوّری کردم، امام زمان«ارواحنا‌فداه» تبسّم کردند و فرمودند: همین است که گفتم. برای اینکه واسطه فیض این عالم، فعلاً من هستم.
 
یعنی اگر در زمان حاضر توسّلی به پیغمبراکرم«ص»یا سایر حضرات معصومین«ع»بشود، فیض الهی به واسطه وجود مقدّس امام زمان«ارواحنا‌فداه»به بندگان می‌رسد: «بِکُمْ فَتَحَ اللَّهُ وَ بِکُمْ یَخْتِمُ وَ بِکُمْ یُنَزِّلُ الْغَیْثَ وَ بِکُمْ یُمْسِکُ السَّماءَ أَنْ تَقَعَ عَلَى الْأَرْضِ إِلَّا بِإِذْنِهِ وَ بِکُمْ یُنَفِّسُ الْهَمَّ وَ یَکْشِفُ الضُّر»
 
از همه به خصوص جوانان تقاضا دارم که با این ختم، به امام زمان متوسّل شوید و این ختم را زیاد بخوانید. همه افراد، حتی کسانی که ‌سواد و تحصیلات کافی ندارند هم می‌توانند این ختم را بخوانند و به پنج تن آل عبا و امام زمان متوسّل شوند: «یا محمّد،‌ یا علی، یا فاطمه، یا حسن، یا حسین، یا صاحب الزمان أدرکنی و لا تهلکنی». این ختم، علاوه بر آنکه آسان است، برای رفع هر حاجتی خوب، مؤثر و مجرّب می‌باشد.
 


بین الملل > آفریقا و خاورمیانه

 
زندگی نامه قصاب صبرا و شتیلا/ تقویت حس عرب‌ستیزی از كودكی در شارون
خبرگزاری مهر-گروه بین الملل: آریل ساموئل مردخای شرایبر معروف به آریل شارون در ۲۷ فوریه ۱۹۲۸ در روستای کفر ملال از پدری لهستانی الاصل که ساکن قفقاز بود به دنیا آمد.
 


ادامه مطلب ...

عکس/ کشتی نوح اینجا ساخته شد

شهرت این مکان به خاطر روایات فراوانی است که محل ساخت کشتی نوح، فوران آب از تنور و محل فرود کشتی را ، مسجد کوفه می دانند.
بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
شنبه 21 دی 1392برچسب:کشتی نوح, مسجد کوفه, :: 16:22 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري

تاریخ انتشار: 
۱۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۸
تعداد نظرات: ۵ نظر
 
 
 
  دهم ربیع الاول سالروز ازدواج رسول اكرم(ص)با حضرت خدیجه است. 

طبق روايات شيعه و سني، خطبه عقد این زوج آسمانی را ابو طالب (ع) جاری کرد. مرحوم شيخ صدوق در كتاب من لا يحضره الفقيه مي‌نويسد :

هنگامى كه رسول خدا (ص) در جلسه خواستگارى حضرت خديجه‏(س) با پدر يا عموى او صحبت مى ‏كرد، ابو طالب در اجتماع قريش حضور يافت و خطبه عقد را اين چنين آغاز كرد :

»سپاس خداى را كه ما را از نسل ابراهيم و ذرّيّه اسماعيل قرار داد و براى ما خانه ‏اى نهاد كه مردمان گرد او طواف كنند  و نيز حرم امنى كه از اطراف جهان نعمت ها به سوى آن مي‌آورند ، و ما را در ديار خود بر مردم فرمانروا قرار داد .

آن گاه گفت : اين برادر زاده من محمّد بن عبد اللَّه بن عبد المطّلب با هيچ يك از مردان قريش سنجيده نشود جز آن كه برترى يابد ، و با هيچ كس از آنان قياس نگردد ، جز آن كه بزرگتر آيد اگر چه از مال دستش تهى است (لكن اين نقص نيست) ؛ زيرا كه مال نصيبى ناپايدار و سايه ‏اى زود گذر است ، و اكنون او را به همسرى با خديجه رغبتى است و خديجه را بازدواج با او شوقى، و آنچه از مهريّه و صداق باشد بر عهده من خواهد بود چه نقدينه و چه بر ذمّه، و او داراى موقعيّت حسّاسى است شخصيّت و مرتبه‏ اى رفيع دارد، و داراى زبانى است نرم و كاربر»

و خديجه را به همسري او درآورد و رسول خدا(ص) فرداى آن روز با وى عروسى كرد.


عشق و ولایت بدون مسئولیت‌پذیری، هوسی بیش نیست، باید خود را به وظائفی که نسبت به امام داریم، ملتزم سازیم و با او برای انجام خواسته‌ها و آرمان‌هایش عهد ببندیم، اهمیت این عهد ما در عصر غیبت راه نجات از فتنه هاست.

بقیه در ادامه مطلب



ادامه مطلب ...

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار هزاران نفر از علما، فضلا، روحانیون و قشرهای مختلف مردم قم، یکی از ابعاد مهم حادثه 19 دی سال 1356 را اقدام و عمل، با تکیه بر ایمان راسخ و همراه با بصیرت، و در سخت ترین شرایط، دانستند و تأکید کردند: مهمترین درس حادثه 19 دی قم، این است که برای عبور از مشکلات باید با ایمان راسخ و بصیرت نسبت به دشمن و فراموش نکردن دشمنی او، بر توانایی ها و ابتکارهای داخلی ملت و استعدادهای جوان تکیه کرد و چشم به خارج ندوخت.

حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار که همزمان با سی و ششمین سالگرد قیام تاریخی مردم قم در 19 دیماه سال 1356 برگزار شد، با اشاره به یکی از آیات سوره روم قرآن کریم که خداوند نصرت و یاری مؤمنین را، حقی بر عهده خود می داند، گفتند: وعده حتمی خداوند متعال در این آیه، مربوط به شرایطی است که مؤمنین هیچ روزنه امیدی در مقابل جبهه عظیم دشمنان نداشتند و آن روزی هم که مردم و جوانان و طلاب قم برای دفاع از امام (ره) و پرچم برافراشته مبارزه بر ضد طاغوت، به خیابانها آمدند و خون آنها بر زمین جاری شد، هیچکس تصور نمی کرد که این حادثه، چنین تأثیر و برکتی خواهد داشت. ایشان تأکید کردند: اگر ایمان راسخ، با بصیرت، اقدام و عمل، و استقامت و ایستادگی همراه شود، نصرت الهی قطعی خواهد بود.

 

بقیه در ادامه مطلب



ادامه مطلب ...

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار هزاران نفر از علما، فضلا، روحانیون و قشرهای مختلف مردم قم، یکی از ابعاد مهم حادثه 19 دی سال 1356 را اقدام و عمل، با تکیه بر ایمان راسخ و همراه با بصیرت، و در سخت ترین شرایط، دانستند و تأکید کردند: مهمترین درس حادثه 19 دی قم، این است که برای عبور از مشکلات باید با ایمان راسخ و بصیرت نسبت به دشمن و فراموش نکردن دشمنی او، بر توانایی ها و ابتکارهای داخلی ملت و استعدادهای جوان تکیه کرد و چشم به خارج ندوخت.

حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار که همزمان با سی و ششمین سالگرد قیام تاریخی مردم قم در 19 دیماه سال 1356 برگزار شد، با اشاره به یکی از آیات سوره روم قرآن کریم که خداوند نصرت و یاری مؤمنین را، حقی بر عهده خود می داند، گفتند: وعده حتمی خداوند متعال در این آیه، مربوط به شرایطی است که مؤمنین هیچ روزنه امیدی در مقابل جبهه عظیم دشمنان نداشتند و آن روزی هم که مردم و جوانان و طلاب قم برای دفاع از امام (ره) و پرچم برافراشته مبارزه بر ضد طاغوت، به خیابانها آمدند و خون آنها بر زمین جاری شد، هیچکس تصور نمی کرد که این حادثه، چنین تأثیر و برکتی خواهد داشت. ایشان تأکید کردند: اگر ایمان راسخ، با بصیرت، اقدام و عمل، و استقامت و ایستادگی همراه شود، نصرت الهی قطعی خواهد بود.

 

بقیه در ادامه مطلب



ادامه مطلب ...

حكومت و سياست در سيره امام حسن عسكرى (ع )

حضرت امام هادى و امام عسكرى (ع )، على الاجبار به سامراء بسر مى بردند كه در آن زمان پايتخت خلافت بود، و در محلى بنام <العسكر> كه محل نظاميان و پادگان نظامى بود، خانه براى شان انتخاب كرده بودند. حضرت امام عسكرى (ع ) مدت شش سال اقامت خود در سامراء ، يا در حبس بود و يا اگر آزاد بود، تحت نظر و ممنوع الملاقات بود.

 بقیه در ادامه مطلب

 

 



ادامه مطلب ...
پنج شنبه 19 دی 1392برچسب:, :: 15:5 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري

«سلسلة الذهب» به معنای زنجیر طلا، نام یکی از احادیث مشهور امام رضا علیه السلام است. در اینجا می‌خواهیم به کمک این روایت و حواشی آن، قدری برای زندگی خود الگو بگیریم.



حدیث سلسله الذهب چیست؟

 بقیه در ادامه مطلب



ادامه مطلب ...
یک شنبه 15 دی 1392برچسب:حدیث سلسله الذهب, :: 14:27 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري
کربلایی ست تنت، از چه در این جایی تو؟! پاسبان حرم دختر زهرایی تو
عکسی که مشاهده می کنید، تصویری از سنگ مزار یکی از شهدای مدافع حرم حضرت رینب(سلام الله علیها) در گلزار شهدای شهر اهواز می باشد. به گزارش جهان، قطعه شعر زیبایی بر ایم سنگ مزار حک شده است که به یاد آن شهید عزیز ، می خوانیم:
 
خفته در سینه خاک، آینه هستی یا ماه؟
کیستی؟ خادم درگاه اباعبدالله !
کربلایی ست تنت، از چه در این جایی تو؟!
پاسبان حرم دختر زهرایی تو
بوی خون شهدا می وزد از پیکر تو
سایه زینب کبراست کنون بر سر تو …
 
شادی روح بلندش صلوات
 
 
جمعه 13 دی 1392برچسب:, :: 2:14 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري
روایتی از استاد فاطمی نیا از تلاش ها برای فراموش شدن نام رسول اکرم(ص)
ابن تیمیه به نظر بنده اعداء عدو شیعه است، اغراق نمی کنم، به لطف خدا می دانم، در این مطالعات ناقابلی که داشته ام به تندی ابن تیمیه ندیده ام، ابن تیمیه یک کتابی دارد، که ای کاش این کتاب را اهل تسنن، آن هایی که می گویند معاویه رضی الله عنه!بخوانند.
بقیه را در ادامه مطلب بخوانید


ادامه مطلب ...
جمعه 13 دی 1392برچسب: فاطمی نیا, معاویه, :: 2:6 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري
اعمال و وقایع رخ داده در ماه ربیع‌الاول به عنوان سومین ماه قمری، به شرح زیر است.

در این ماه آثار رحمت خداوند هویداست و ذخایر برکات خداوند و نورهای زیبایی او بر زمین فرود آمده است، زیرا میلاد رسول خدا (ص) در این ماه است و سزاوار است که همه علاقه‌مندان مکتب اهل بیت(علیهم السلام) آن را ارج نهند و گرامی بدارند.

 

ماه ربیع‌الاول آمیخته با خاطره غم‌انگیزی چون شهادت امام حسن عسکری(ع) و مطابق روایت معروف، ماه میلاد مبارک پیامبر گرامی اسلام(ص) و حضرت صادق(ع)، هجرت پیامبر اکرم(ص) از مکه به مدینه، آغاز امامت پربرکت حضرت بقیة اللّه(عج) و ماه رخداد واقعه عظیم «لیلة‌المبیت» است.

بقیه ذر ادامه مطلب



ادامه مطلب ...
جمعه 13 دی 1392برچسب:ماه ربیع الاول, :: 1:39 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري
نگاهی به یک خرافه رایج؛
این باور غلط که به صورت بشارت بهشت از قول پیامبر (ص) در راستای خوشنودی ایشان از پایان یافتن ماه صفر و آغاز ماه ربیع الاول صورت می‌گیرد...
با پایان یافتن ماه صفر و حلول ماه ربیع الاول شاهد رواج یک باور غلط در جامعه ایمانی هستیم که در شرایط کنونی از طریق پیامک یا ایمیل، منتشر می‌شود.

این باور غلط که به صورت بشارت بهشت از قول پیامبر صلوات الله علیه و آله در راستای خوشنودی ایشان از پایان یافتن ماه صفر و آغاز ماه ربیع الاول صورت می‌گیرد، متأسفانه باعث شده اصل و شأن حدیث، مورد غفلت قرار گرفته و مفهوم آن وارونه جلوه داده شود.

و اما اصل واقعه چیست؟

 بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
جمعه 13 دی 1392برچسب:, :: 1:35 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري
در پی استقبال بی‌نظیر از کتاب مستطاب «مفاتیح الحیات» نوشتۀ عالم بزرگوار آیت الله جوادی آملی برآن شدیم تا هرشب بخشی از مطالب آن را پیشکش کاربران کنیم.
در پی استقبال بی‌نظیر از کتاب مستطاب «مفاتیح الحیات» نوشتۀ عالم بزرگوار آیت الله جوادی آملی برآن شدیم تا هرشب بخشی از مطالب آن را پیشکش کاربران کنیم.
 
پیامبر(ص) غذای داغ نمی‌خورد تا سرد شود و می‌فرمود: خدا به شما آتش نخورانده است. غذای داغ برکت ندارد پس آن را سرد کنید و آن حضرت هرگاه غذا می‌خورد بسم‌الله می‌گفت.
 
انس می‌گوید: هرگز رسول خدا(ص) از  غذایی بدگویی نکرد، اگر غذایی را می‌پسندید آن را می‌خورد و اگر غذایی را نمی‌پسندید، نمی‌خورد.
 
رسول خدا(ص) سیر، پیاز، تره‌فرنگی و عسل آغشته به شیره‌ای که از درخت، در شکم زنبور می‌ماند، نمی‌خورد زیرا بوی آن در دهان می‌ماند.
 
پیامبر اکرم(ص) ساده و محقّر بر سر غذا می‌نشست و هرگز آروغ نمی‌زد و دعوت آزاد و برده را می‌پذیرفت، هر چند بر غذایی که از پاچه و سیراب تهیه می‌شد! هدیه را می‌پذیرفت، هر چند جرعه‌ای از شیر باشد و آن را می‌خورد؛ ولی صدقه نمی‌خورد.
 

در ادامه مطلب بخوانید



ادامه مطلب ...
جمعه 13 دی 1392برچسب:, :: 1:15 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري

مداحی

شاه عبدالعظيم حسنی فرمود: به حضرت جواد عليه السلام عرض كردم كه به زيارت قبر حضرت سيدالشهدا عليه السلام مشرف شوم يا به زيارت پدرتان . فرمود: اندكى درنك كن ؛ سپس داخل اندرون شد بعد - در حالى كه اشكهايش بر رخسارش جارى بود - خارج شد و ...
شفاف - گروه مذهبی: امام عليه ‏السلام در برخورد با مردمان چهره راستين اسلام را ترسيم مى كرد، آن هم در عصرى كه جلال و شكوه پوشالين دستگاه خلافت از اين آيين، سيمايى ديگر ارائه مى‏داشت.

نخستين نكته اينكه او ديگران را هم داراى ارزش انسانى مى‏دانست و از اين ديدگاه با آنان برخورد مى‏كرد. ابراهيم‏بن عباس مى‏گويد:
«هيچ نشنيدم و نديدم كسى برتر از ابوالحسن رضا عليه‏السلام باشد. بر هيچ كس به سخن خويش بى‏مهرى و ستم روا نداشت، سخن هيچ كس را نبريد، هيچ نيازمندى را بى‏پاسخ نگذاشت، پاى خود در حضور هيچ كس دراز نكرد، در پيش هيچ كس لم نداد، هرگز غلامان و وابستگان خويش را ناسزا نگفت، به گاه خنده قهقهه نزد، بر سفره غلامان و وابستگان خود مى‏نشست، بسيار در پنهان صدقه مى‏داد و به ديگران كمك مى‏كرد».

چرا زیارت امام رضا از زیارت امام حسین بالاتر است؟

بقیه در ادامه مطلب



ادامه مطلب ...
جمعه 13 دی 1392برچسب:زیارت , امامم رضا(ع), :: 1:46 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري

امام جمعه سرخس گفت: تنها راه برون رفت از فتنه حفظ بصیریت و وحدت مردم در سایه ولایت فقیه است.



ادامه مطلب ...
دو شنبه 9 دی 1392برچسب:سرخس, امام جمعه , فتنه 88, :: 17:43 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري

عضو کمیسیون انرژی مجلس از احداث مجتمع پروپیلن در شهرستان سرخس خبر داد

بقیه در ادامه مطلب



ادامه مطلب ...
دو شنبه 9 دی 1392برچسب:سرخس,پتروشیمی, سجادی, :: 17:38 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري
 
 
عقیق: در قبرستان بقیع پیکر مطهر امام حسن مجتبی(ع)، امام سجاد(ع)، امام باقر(ع) و امام صادق(ع) به خاک سپرده شده است.

همچنین قبر عباس عموی پیامبر و فاطمه بنت اسد، مادر امام علی، حضرت ام البنین و برخی دیگر از بزرگان در این قبرستان قرار دارد. قبرستان بقیع در چند قدمی حرم پیامبر اکرم واقع و مورد احترام همه فرقه‌های اسلامی است. این قبرستان توسط فرقه جعلی وهابیت در ۸ شوال ۱۳۴۳ ه.ق (فروردین ۱۳۰۵ه.ش) ویران شد.





دو شنبه 9 دی 1392برچسب:بقیع, امام حسن مجتبی (ع), :: 16:59 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري
شاید یکی از سرفصل های زندگی امام حسن مجتبی (ع) ،ماجرای صلح با معاویه باشد. صلحی که بی شک اثرات بی بدیلی در تاریخ اسلام داشت تا جایی که گرچه در ظاهر باعث دادن قدرت به آل امیه شد،...
بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
دو شنبه 9 دی 1392برچسب:امام حسن (ع), صلح, :: 16:34 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري
نمايندگان مجلس در گفتگو با «شفاف» مطرح كردند
اين شكست ها و ناكامي ها را مي توانيم در بسياري از جاها و حوادثي كه بعد از پيروزي انقلاب اسلامي رخ داد همچون جنگ تحميلي، ترورها، در غائله هاي كه به بهانه هاي گوناگون در كشور رخ دادند ببنيم.
 بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب ...
دو شنبه 9 دی 1392برچسب:9دی, بیانیه , نمایندگان, مجلس, :: 15:40 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري
 
جمعی از نمایندگان مجلس به مناسبت 9 دی بیانیه ای صادر کردند.
جمعی از نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه 9 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، بیانیه ای به مناسبت 9 دی صادر کردند که متن آن بدین شرح است:

حماسه 9 دی و حضور پرشور مردم که نتیجه تدبیر رهبر انقلاب و حضور آگاهانه مردم انقلاب ایران بود را گرامی می داریم و به این کلام رهبر معظم انقلاب اشاره می نماییم که فرمودند مطمئن باشید 9 دی در تاریخ ماند. هر چه انسان در اطراف این قضایا فکر می کند دست خدای متعال و حسین بن علی(ع) را می بیند این کارها کارهایی نیست که با اراده امثال ما انجام گیرد این کار خداست.
 
منبع: خانه ملت
دو شنبه 9 دی 1392برچسب:9دی, بیانیه , نمایندگان, مجلس, :: 15:35 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري

باورهای غلط درباره سرماخوردگی كودكان

بقیه در ادامه مطلب



ادامه مطلب ...
دو شنبه 9 دی 1392برچسب:باورهای غلط , سرما خوردگی , اطفال, :: 15:3 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري
در مان خانگی آنفولانزا و سرما خوردگی

ادامه مطلب ...
دو شنبه 9 دی 1392برچسب:آنفولانزا, سرما خوردگی, :: 14:50 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري

چند سوال و جواب پیرامون ولایت فقیه و مراجع تقلید درس دوازدهم از کتاب دین و زندگی 3بقیه در ادامه مطلب



ادامه مطلب ...
دو شنبه 9 دی 1392برچسب:ولایت فقیه, مرجع تقلید, :: 14:42 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري
نسخه گیاهی درمان سرما خوردگی بقیه در ادمه مطلب

ادامه مطلب ...
دو شنبه 9 دی 1392برچسب:سرما خوردگی , نسخه گیاهی, :: 14:28 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري

چگونه از سرماخوردگی مصون بمانیم؟

بقیه در ادامه مطلب



ادامه مطلب ...
دو شنبه 9 دی 1392برچسب:سرما خوردگی, :: 14:19 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري

در ادامه مطلب بخوانید



ادامه مطلب ...
شنبه 7 دی 1392برچسب:پسته , سرخس, :: 23:31 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري

بذر  باید از همان سال و داخل دستگاه حرارت نرفته باشد.سالم وزیاد درشت نباشد.

 

بذر را به مدت ۴۸ ساعت داخل آب قرار می دهیم ۲ بار آب آن را تعوض می نماییم سپس در محلی که

دمای آن ۲۵ درجه سانتیگرادکمترنباشد قطعه پلاستیک روی زمین قرار داده و یک پارچه مرطوب روی آن

می اندازیم بذرها را که از آب جدا کرده ایم روی پارچه ریخته بطوری که بذرها زیاد روی هم قرار نگیرند.

پارچه مرطوب دیگری روی بذرهاانداخته و قطعه پلاستیک دیگر روی بذر هامی اندازیم.پس از ۲۴ ساعت

پلاستیک روی بذرها را برداشته بذرها را زیر ورو می نماییم .پارچها را کمی مرطوب کرده مجددآپلاستیک

را روی بذر ها انداخته و همین عمل را تکرار می نماییم.تا بذرها آِماده کشت گردند.

شنبه 7 دی 1392برچسب:پسته, :: 23:22 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري

درباره وبلاگ

به وبلاگ من خوش آمدید
آخرین مطالب
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان دبير دين و زندگي و آدرس zolfaghari.LoxBlog.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.