رهبر انقلاب:غلطی از اسرائیل سر بزند تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم/ ویژگی رئیس‌جمهور اصلح؛ نقاط مثب
دبير دين و زندگي
ديني

رهبر انقلاب:غلطی از اسرائیل سر بزند تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم/ ویژگی رئیس‌جمهور اصلح؛ نقاط مثبت امروز منهای ضعفهای امروز
کد مطلب: 64401
تاریخ انتشار:جمعه ۲ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۵۶
ایشان با بیان اینکه گاهی اوقات غربی ها شایعه می کنند که از طرف رهبری افرادی با آمریکاییها مذاکره کرده اند گفتند: این اظهارات آنها یک تاکتیک و دروغ محض است. البته در دولت های گوناگون در موارد مقطعی مذاکره ای صورت گرفته که در آن حدود خط قرمز رهبری رعایت شده و امروز نیز باید این حدود رعایت شود.
رهبر انقلاب:غلطی از اسرائیل سر بزند تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم/ ویژگی رئیس‌جمهور اصلح؛ نقاط مثبت امروز منهای ضعفهای امروز
  "دی نیوز":رهبر معظم انقلاب در سخنان بسیار مهم خود در صحن امام خمینی(ره) حرم امام رضا(ع) تاکید کردند: سردمداران رژیم صهیونیستی بدانند اگر غلطی از آنها سر بزند ملت ایران تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.
 
به گزارش مهر، سخنرانی حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی که دقایقی قبل در صحن امام خمینی(ره) حرم امام رضا(ع) در مشهد مقدس آغاز شده است هم اکنون به صورت زنده از شبکه خبر صداوسیمای جمهوری اسلامی در حال پخش است.
 
شدت استقبال و خیل جمعیت مشتاق در صحن امام خمینی(ه) باعث تاخیر در برگزاری این سخنرانی که قرار بود ساعت 15:40 دقیقه برگزار شود شده است.
 
مقام معظم رهبری در سخنرانی عصر امروز خود در جوار حرم علی ابن موسی الرضا (ع) مسائل مهمی را در خصوص مسائل مهم سیاسی و اقتصادی در عرصه های بین المللی و داخلی اشاره کردند.
 
ایشان در ابتدا به محاسبه عملکرد ملت ایران در ابعاد ملی اشاره کردند و فرمودند: در دنیا کسانی هستند که مسائل و اقدامات ما را مورد ارزیابی قرار می دهند.
 
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه برخی در ارزیابی اوضاع کشور فقط نقطه ضعف ها و کاستی ها را می بینند گفتند این نگاه ناقص است و بنده نگاه متفاوتی به امور کشور دارم.
 
ایشان در ادامه فرمودند: وقتی به صحنه نگاه می کنیم یک میدان عظیم و پرچالش را می بینیم که ملت ایران به رغم دشمنان فراوان سربلند و پیروز ظاهر شده است.
 
مقام معظم رهبری به دو برنامه عمده بدخواهان نظام که مخالف پیشرفت و ترقی ملت ایران هستند اشاره کردند و گفتند: مانع تراشی عملی از طریق تهدید و تحریم و مشغول کردن مدیران و نخبگان به مسائل درجه 2 و فرعی و همچنین تبلیغات برای انکار پیشرفت جمهوری اسلامی ایران دو برنامه مهم دشمنان در مواجهه با ملت ایران است.
 
ایشان با اشاره به دشمنان اصلی جمهوری اسلامی ایران فرمودند: مرکز توطئه و اساس دشمنی با ملت ایران ، دولت آمریکا است و بعد از 34 سال وقتی هنوز نام دشمن برده می شود ذهن ملت ایران متوجه آمریکا می شود.
 
مقام معظم رهبری در ادامه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در قواره و اندازه ای نیست که در صف دشمنان ملت ایران قرار بگیرد در پاسخ به تهدیدات سران این رژیم گفتند: اگر غلطی از آنها سر بزند ایران، تلاویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.
 
ایشان با اشاره به اینکه برنامه های آمریکا علیه ملت ایران از ابتدای سال 91 شروع و از مردادماه تشدید شد خاطرنشان کردند: آنها فرستاده های ویژه ای را برای تحریم نفت ایران به کشورها فرستادند.
 
مقام معظم رهبری در بخش دیگری از بیاناتشان خطاب به دولت ها اظهار داشتند: وابستگی اقتصاد ما به نفت باید قطع شود.
 
ایشان با بیان اینکه شاید تحریم ها تا حدودی بر ملت ایران اثر کرده باشد گفتند: اما این اثر نتیجه ای نیست که آمریکایی بدنبال آن هستند.
 
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود افزودند: نظام سلطه در سال 91 در زمینه سیاسی ، قدرت و نفوذ جمهوری اسلامی ایران را یکبار دیگر احساس کرد و به اعتراف خودشان بدون حضور و رای ایران هیچ موضوع مهم و مشکلی در منطقه حل نخواهد شد. در قضیه حمله به غزه خودشان اعتراف کردند که حضور قدرتمند ایران در پشت صحنه باعث شکست آنها شد.
 
رهبر انقلاب افزودند: غربی ها گفتند اگر حمایت جمهوری اسلامی نبود مبارزان جوان فلسطینی نمی توانستند در برابر اسرائیل مقاومت کنند چه برسد به اینکه این رژیم را به زانو در بیاورند.
 
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اثرات تحریم ها تاکید کردند: در کنار آثار منفی تحریم اثر بسیار بزرگ مثبتی هم اتفاق افتاد و ظرفیت بزرگ ملت ایران فعال شد و استعدادهای جوانان کشورمان بروز کرد.ملت  ایران به برکت تحریم به کارهای بزرگی دست زد و کارهای زیربنایی انبوهی در سال 91 اتفاق افتاد.
 
ایشان با برشمردن دستاوردهای علمی چون پرتاب ماهواره و موجود زنده به فضا، رشد چشگیر تولید علم و مقالات علمی، نانو فناوری و انرژی هسته ای تصریح کردند: ملت ایران در سال 91 و در سال اوج تحریم ها درعلم و فناوری کارهای چشم پرکنی انجام داده است.
 
رهبر انقلاب با بیان اینکه سال 91 میدان رزمایش و تمرین بود و به کوری  چشم دشمن ملت ایران نه تنها فلج نشد بلکه توانست از خود برجستگی هایی هم نشان بدهد افزودند: البته ضعف های خود را شناختیم که این هم خاصیت رزمایش است.
 
ایشان افزودند: یکی از ضعف های ما در اقتصاد است که منجر به سختی معیشت گروههایی از مردم شده است. وابستگی اقتصاد ما به نفت و بی اعتنایی به سیاست های کلان اقتصادی و تصمیمات پی در پی و روزمره از سوی مسئولان دو مورد از این ضعف های اقتصادی است.
 
رهبر انقلاب در ادامه تصریح کردند: نتیجه دیگر این رزمایش این است که متوجه شدیم بنیه کشور ما قوی است اگر مسئولان با تدبیر عمل کنند ، با هم و در کنار هم باشند و با هضم و تدبیر عمل کنند می توانیم از تهدید دشمن فرصت بسازیم. ملت ایران ثابت کرد وابسته نبودن به آمریکا و قدرت های بزرگ نه تنها عامل عقب افتادگی نیست بلکه عامل پیشرفت است.
 
ایشان به دو موضوع مهم مربوط به آینده کشور اشاره کردند و گفتند: ما باید در برنامه ریزی هایمان جلوتر از دشمن باشیم و در مقابل دشمن منفعلانه عمل نکنیم. یک رکن اساسی در اقتصاد مقاومتی، مقاوم بودن اقتصاد است.
 
رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص موضوع مذاکره با آمریکا و مذاکرات هسته ای تصریح کردند: آمریکایی ها از راههای گوناگون و با پیغام ها سعی دارند تا در موضوع هسته ای با ما گفتگو کنند در حالی که من نسبت به این گفتگوها خوشبین نیستم.
 
حضرت آیت الله خامنه ای با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ وقت زیر بار تحمیل نمی رود گفتند: نسبت به گفتگو در خصوص موضوع هسته ای مخالفتی ندارم اما باید برخی موضوعات روشن شود.
 
ایشان در بیان نگرانی های خود درخصوص مذاکره فرمودند: اول اینکه درخصوص این حرفی که آمریکایی ها دائما در پیغام های خصوصی و علنی خود مطرح می کنند که به دنبال تغییر جمهوری اسلامی نیستند باید بگویم ما نگرانی نسبت به تغییر نظام اسلامی از سوی آمریکایی ها نداریم چرا که آنها زمانی که این قصد را داشتند هم نتوانستند کاری را انجام دهند و در آینده نیز نخواهند توانست اقدامی انجام دهند.
 
رهبر انقلاب با اشاره به اینکه آمریکاییها به ما پیغام می دهند مبنی بر اینکه می خواهیم در مذاکرات با ایران صادقانه برخورد کنیم اظهار داشتند:  ما بارها گفته ایم که بدنبال سلاح هسته ای نیستیم و شما این صحبت صادقانه را باور نمی کنید؛ چرا ما باید حرف شما را قبول کنیم.
 
ایشان فرمودند: مذاکره یک تاکتیک آمریکایی برای فریب دادن افکار عمومی است و اگر غیر از این است آمریکایی ها باید آن را اثبات کنند.
 
رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه گاهی اوقات غربی ها شایعه می کنند که از طرف رهبری افرادی با آمریکاییها مذاکره کرده اند گفتند: این اظهارات آنها  یک تاکتیک و دروغ محض است. البته در دولت های گوناگون در موارد مقطعی مذاکره ای صورت گرفته که در آن حدود خط قرمز رهبری رعایت شده و امروز نیز باید این حدود رعایت شود.
 
ایشان با اشاره به اینکه آمریکایی ها مایل نیستند که مذاکرات هسته ای تمام شود گفتند: ایران در موضوع هسته ای فقط خواهان پذیرش حق غنی سازی است.
 
رهبر انقلاب با بیان اینکه آمریکایی ها با ادامه مذاکرات می خواهند به ملت ایران فشار بیاورند تا به قول خودشان ملت را فلج کنند تاکید کردند: ایران هیچگاه فلج نخواهد شد و اگر آمریکایی ها می خواهند کار تمام شود یک راه حل ساده وجود دارد و آن این است که آمریکا از دشمنی با ملت ایران دست بردارد.
 
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه آمریکا تاکنون در مقابله با ایران شکست خورده و اگر بخواهد این دشمنی را ادامه دهد باز هم شکست خواهد خورد تصریح کردند: راه عاقلانه برای آمریکایی ها تصحیح عمل و سیاست خود و عدم دشمنی با ملت ایران است.
Share/Save/Bookmark


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

چهار شنبه 7 فروردين 1392برچسب:امام خامنه ای, سرخس , قالیباف, سخنرانی عید, :: 22:21 :: نويسنده : غلامعلي ذوالفقاري

درباره وبلاگ

به وبلاگ من خوش آمدید
آخرین مطالب
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان دبير دين و زندگي و آدرس zolfaghari.LoxBlog.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.